Modüler Stand Sistemi

Modüler Stand Sistemi

 Modüler Fuar Standı

Parçaların sökülüp takılarak bir araya getirildiği ve Ahşap standların aksine tekrar tekrar kullanılabilen standlar Modüler Standlar olarak adlandırılırlar. Alüminyum ve mdflam/suntalamlar bir araya gelerek Modüler fuar standlarını oluştururlar ancak bunların yanı sıra standın işlevselliğini ve görselliğini arttırabilmek için farklı malzemelerde ilave edilebilir. Ancak bu yardımcı malzemeler her siteme entegre edilememektedir. Farklı malzemelerin en yoğun kullanılabildiği sistem MAX SİSTEM dir.

Modüler Sistem standlar kendi içinde farklılıklar göstermektedir. En çok kullanılan Modüler Stand Sistemler;

a. Max Sistem:

Modüler sistem standlar içinde şıklığı ve farklılığı ile öne çıkmaktadır. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Bu sistemin en büyük avantajı suntalam ve alüminyumun yanı sıra cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olması sistemi diğer sitemlere göre en çok beğenilen yapmaktadır

b. Octanorm (Aluset):

En ucuz maliyetli standlar olup, maliyetiyle orantılı olarak kiralama ücreti de diğer sistemlere göre daha düşüktür. Tamamen alüminyum ve suntadan oluşan bu sistem en yaygın sistemdir. Ancak tasarım şıklığı oldukça zayıf olan bu sistem aynı zamanda fuarlarda Standart (Paket) stand olarak ta kullanılan sistemdir.

c. Mero:

Birer metrelik suntalamların köşelerden birbirlerine aparat ile bağlanması ile elde edilen bir sistemdir. Tasarım yönünden oldukça zayıf olması sebebi ile fazla tercih edilmeyen bir sitemdir.


MODÜLER STAND UYGULAMALARIMIZ